Nápověda:SVN

Z VirtlabWiki

(Rozdíly mezi verzemi)
Přejít na: navigace, hledání
Verze z 21:05, 23. 11. 2006
Vav166 (Diskuse | příspěvky)
(pridan odkaz na SVN-ZACHAZENI.TXT)
← Předchozí porovnání
Verze z 19:05, 7. 12. 2006
Vav166 (Diskuse | příspěvky)

Následující porovnání →
Řádka 19: Řádka 19:
* Pokud budete chtít, změny které jste provedly, nahrát na server, použijte nejprve <code>svn update</code> (tímto příkazem se vám working copy aktualizuje - je třeba si hlídat, jestli nedošlo ke kolizím změn souborů - viz manuál) a pak následně <code>svn commit</code>, kterým nahrajete změny na server. Otevře se vám editor, do kterého můžete popsat, co jste s SVN provedli - pak dáte normálně "uložit a ukončit" (vi/vim: <code>:wq</code>, mcedit: <code><F2><F10></code>, ...) * Pokud budete chtít, změny které jste provedly, nahrát na server, použijte nejprve <code>svn update</code> (tímto příkazem se vám working copy aktualizuje - je třeba si hlídat, jestli nedošlo ke kolizím změn souborů - viz manuál) a pak následně <code>svn commit</code>, kterým nahrajete změny na server. Otevře se vám editor, do kterého můžete popsat, co jste s SVN provedli - pak dáte normálně "uložit a ukončit" (vi/vim: <code>:wq</code>, mcedit: <code><F2><F10></code>, ...)
==Další informace== ==Další informace==
-[[Media:Svn-zachazeni.txt|Soubor]] o SVN, který sepsal [Uživatel:gry72|Petr Grygárek]. Jde jen o pracovní poznámky, ale můžou pomoc.+[[Media:Svn-zachazeni.txt|Soubor]] o SVN, který sepsal [[Uživatel:gry72|Petr Grygárek]]. Jde jen o pracovní poznámky, ale můžou pomoc.

Verze z 19:05, 7. 12. 2006

Obsah

Co potřebuju

Musíte mít program, který umí "protokol" SVN požívat. V Ubuntu (a tedy i Debianu) jde o baliček subversion - jde o konzolovou záležitost, takže pokud bude chtít něco "klikacího", musíte se podívat po nějaké nadstavbě (já jsem nic slušného nenašel). Pro MS Windows lze použít program TortoiseSVN.

V následujícím HOW-TO budu používat linuxovou variantu a případ naší SVN s Virtlabem.

Začínáme

  • Práci s SVN musíte začít tím, že si na váš PC stáhnete její obsah. (uložiště na serveru se jmenuje "repository" a souborům na vašem PC se říká "working copy"). Aby jste to mohli udělat potřebujete mít na serveru účet (pokud ještě nemáte, kontaktujte Petra Grygárka). V příkladu je použit můj login Vav166

svn checkout svn+ssh://vav166@vl-test.cs.vsb.cz/usr/local/svn-repos/virtlab
Budete požádáni o zadání hesla (heslo k účtu na serveru) - několikrát. Následně se vám začnou stahovat soubory z repository

POZOR 
přístup k SVN na vl-test.cs.vsb.cz je možný jen ze sítě školy, takže se musíte připojit pomocí PVN, pokud v ní nejste.
UPOZORNĚNÍ 
při "checkoutu" se vám vytvoří v aktuálním adresáři vytvoří adresář virtlab, kde budou všechny soubory z SVN ukládány. Pokud bude chtít dále s SVN pracovat, buďte v tomto adresáři.

Pracujeme s SVN

  • Editaci souboru, můžete provádět přímo (v editoru jej otevřete, pozměníte, uložíte)
  • Na přidání, smazání, přejmenování, ... souborů/adresářu v SVN musíte použít speciální příkazy

svn <akce> <soubor>

  • Bližší informace hledejte například v svn help a man svn
  • Pokud chcete zjistit jak se vaše "working copy" liší od obsahu repository, použijte: svn status

Měníme SVN repository

  • Pokud budete chtít, změny které jste provedly, nahrát na server, použijte nejprve svn update (tímto příkazem se vám working copy aktualizuje - je třeba si hlídat, jestli nedošlo ke kolizím změn souborů - viz manuál) a pak následně svn commit, kterým nahrajete změny na server. Otevře se vám editor, do kterého můžete popsat, co jste s SVN provedli - pak dáte normálně "uložit a ukončit" (vi/vim: :wq, mcedit: <F2><F10>, ...)

Další informace

Soubor o SVN, který sepsal Petr Grygárek. Jde jen o pracovní poznámky, ale můžou pomoc.

Osobní nástroje