Virtlab:Komponenty/Rozdělení rezervačního a aktivačního serveru

Z VirtlabWiki

< Virtlab:Komponenty(Rozdíly mezi verzemi)
Přejít na: navigace, hledání
Verze z 13:08, 14. 8. 2007
Bam015 (Diskuse | příspěvky)
(popis rozdeleni rsv a act serveru)
← Předchozí porovnání
Aktuální verze
Bam015 (Diskuse | příspěvky)

Řádka 1: Řádka 1:
-Původní rezervační server v sobě obsahoval proces, který zajištoval aktivaci rezervací. Z důvodu větší modularity došlo k oddělení této komponenty a vznikl samostatný aktivační server. Způsob rozdělení a následnou komunikaci mezi servery popisuje obrázek:+'''AKTIVAČNÍ SERVER JE MRTEV, RIPv1 (30. CERVENCE - 4. LISTOPADU 2007)'''
-[[Image:P8030001.JPG|400px]]+
-V podstatě jde o to, že se z původního rezervačního serveru vytvořila identická kopie.+Závěť naleznete na stránce [[Virtlab:Komponenty/Náhrada aktivačního serveru]].
-Oba zdrojové kódy byly následně upraveny tak, že po vytvoření dalšího procesu pomocí příkazu fork(), kde obslužný kód pro hlavní proces (rodič), obstarával funkci rezervačního, zůstal samostatně v rezervačním serveru a obslužný kód pro dětský proces (potomek), je implementován v aktivačním serveru.+ 
-Na následnou komunikaci (na portu 50002) mezi rezervačním serverem a nově vzniklým aktivačním serverem (v rámci lokality) se využil stejný komunikační protokol, jako mezi rezervačními servery navzájem. Rozdíl je v použitých příkazech, které jsou popsány v [[Virtlab:Aktivační server – komunikační protokol | komunikačním protokolu aktivačního serveru]].+Původní rezervační server v sobě obsahoval kód spouštěný jako dětský proces, který zajištoval aktivaci virtuálních topologií před začátkem jednotlivých rezervací. Rodičovský proces rezervačního serveru informoval svůj dětský (aktivační) proces o významých událostech pomocí signálů. Z důvodu větší modularity jsme provedli oddělení aktivačního kódu do samostatné komponenty, čímž znikl samostatně spouštěný aktivační server. Komunikace mezi rezervačním a aktivačním serverem nyní probíhá přes TCP. Způsob rozdělení a následnou komunikaci mezi servery popisuje obrázek:
-Princip je takový, že v případě nějaké změny (nové rezervace, zrušení rezervace) pošle rezervační server pokyn aktivačnímu serveru, aby se podíval do databáze a podle toho si nastavil alarm.+ 
-Při nové rezervaci se zároveň pošlou informace o propojení jednotlivých požadovaných zařízeních, které si aktivační server uloží do souboru. V případě, že pak nastane čas konkrétní rezervace je dále zpracovává.+[[Image:P8030001.JPG|thumb|left|400px|tabule s návrhem]]
-V případě zrušení rezervace, posílá rezervační server aktivačnímu pokyn s identifikátorem '''delresid''' zrušené rezervace, že už si může vytvořený soubor smazat.+ 
 +Komunikace mezi rezervačním a aktivačním serverem (vždy jen v rámci téže lokality) probíhá na portu 50002/TCP. Příkazy protokolu jsou popsány v [[Virtlab:Protokoly/Aktivační server | komunikačním protokolu aktivačního serveru]].
 + 
 +V případě nějaké změny (nové rezervace, zrušení rezervace) pošle rezervační server pokyn aktivačnímu serveru, aby se podíval do databáze a podle toho si nastavil alarm na čas nejbližší rezervace. Když rezervační server zpracovává novou rezervaci (resp. příkaz ATTACH), přepošle informaci o virtuální topologii požadované pro danou rezervaci aktivačním serveru, který si ji uloží do souboru (<resID>.dat). V případě, že pak nastane čas konkrétní rezervace, spustí aktivační server aktivační skript.
 +V případě zrušení rezervace posílá rezervační server aktivačnímu serveru jako parametr příkazu '''delresid''' ResID zrušené rezervace, takže už si může vytvořený soubor smazat.
 + 
 +Za normálních okolností smaže soubor <resID>.dat aktivační skript po dokončení své činnosti.
 + 
 +[[Kategorie:Komponenty virtlabu]]
 +[[Kategorie:Server]]
 +[[Kategorie:Rezervační server]]
 +[[Kategorie:Aktivační server]]

Aktuální verze

AKTIVAČNÍ SERVER JE MRTEV, RIPv1 (30. CERVENCE - 4. LISTOPADU 2007)

Závěť naleznete na stránce Virtlab:Komponenty/Náhrada aktivačního serveru.

Původní rezervační server v sobě obsahoval kód spouštěný jako dětský proces, který zajištoval aktivaci virtuálních topologií před začátkem jednotlivých rezervací. Rodičovský proces rezervačního serveru informoval svůj dětský (aktivační) proces o významých událostech pomocí signálů. Z důvodu větší modularity jsme provedli oddělení aktivačního kódu do samostatné komponenty, čímž znikl samostatně spouštěný aktivační server. Komunikace mezi rezervačním a aktivačním serverem nyní probíhá přes TCP. Způsob rozdělení a následnou komunikaci mezi servery popisuje obrázek:

tabule s návrhem
Zvětšit
tabule s návrhem

Komunikace mezi rezervačním a aktivačním serverem (vždy jen v rámci téže lokality) probíhá na portu 50002/TCP. Příkazy protokolu jsou popsány v komunikačním protokolu aktivačního serveru.

V případě nějaké změny (nové rezervace, zrušení rezervace) pošle rezervační server pokyn aktivačnímu serveru, aby se podíval do databáze a podle toho si nastavil alarm na čas nejbližší rezervace. Když rezervační server zpracovává novou rezervaci (resp. příkaz ATTACH), přepošle informaci o virtuální topologii požadované pro danou rezervaci aktivačním serveru, který si ji uloží do souboru (<resID>.dat). V případě, že pak nastane čas konkrétní rezervace, spustí aktivační server aktivační skript. V případě zrušení rezervace posílá rezervační server aktivačnímu serveru jako parametr příkazu delresid ResID zrušené rezervace, takže už si může vytvořený soubor smazat.

Za normálních okolností smaže soubor <resID>.dat aktivační skript po dokončení své činnosti.

Osobní nástroje